Reklama

Ładowanie...

Zaniedbane piosenki

20.09.2011
Czyta się kilka minut
Mali Polacy w wieku około ośmiu lat nagle tracą słuch i zainteresowanie muzyką. Tymczasem w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii słuchanie muzyki jest nie tylko częścią formacji wykształconego obywatela, ale też odruchem naturalnym, wyrastającym z estetycznych potrzeb.
P

Przygotowanie "Raportu o stanie muzyki polskiej" było pierwszym zadaniem powstałego w 2010 r. Instytutu Muzyki i Tańca, którym kieruje Andrzej Kosowski. Autorzy Raportu skupili się na kilku aspektach - Andrzej Chłopecki sportretował przestrzeń muzyki współczesnej, Antoni Beksiak, Maciej Karłowski, Bartek Chaciński i Marcin Flint spenetrowali scenę alternatywną, jazzową, popowo-rockową i hip-hopową, Maria Baliszewska z Remigiuszem Mazurem-Hanajem zajęli się twórczością ludową, stan muzyki dawnej przedstawiła Agata Sapiecha, klasycznej Krzysztof Komarnicki, tanecznej Joanna Szymajda, a filmowej Paweł Sztompke. Osobne miejsce poświęcono edukacji muzycznej, sposobom finansowania kultury oraz dostępności danych na temat życia muzycznego w Polsce.

Sporo w Raporcie zaniechań i niedoróbek. Brak analizy stanu refleksji o muzyce - zarówno tej naukowej, jak i ...

14176

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]