Reklama

Absolutny szczyt inwestycyjny

Absolutny szczyt inwestycyjny

30.09.2013
Czyta się kilka minut
Jeśli chcemy być państwem silnym i mającym prestiż, musimy być gotowi także na przedsięwzięcia, które nie przynoszą dochodów. Z Bogdanem Zdrojewskim, ministrem kultury, rozmawia Paweł Reszka
Minister Bogdan Zdrojewski, Warszawa, 2 stycznia 2012 r. Fot. Grażyna Myślińska / FORUM
P

PAWEŁ RESZKA: Niezły gabinet. Wielki.
BOGDAN ZDROJEWSKI:
Funkcjonalny.
A szykował się Pan kiedyś do fotela ministra obrony. Miały być poligony i rzucanie mięsem, są koncerty i mięsko na kolacyjkach z artystami. Jak Pan to znosi?
Dobrze. Zmęczony nie jestem.
Ministerstwo nazywa się Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Skoro kultura to nie dziedzictwo narodowe, to co to jest?
Oczywiście ministerstwo powinno nazywać się Ministerstwem Kultury – bez żadnych dodatków. Dopisanie do nazwy resortu „dziedzictwa narodowego” było działaniem politycznym.
To niech Pan skreśli.
Dopisać łatwo, ale skreślenie wywołuje zawsze negatywne konotacje: „O, wyrzucają dziedzictwo”. Po drugie, generuje koszty. Nie chciałem tracić pieniędzy, a także energii na wyjaśnianie oczywistości, czyli tego, że...

15799

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]