Reklama

Zaniechane zdrowie

Zaniechane zdrowie

05.05.2009
Czyta się kilka minut
Alarm związany ze świńską grypą pokazuje słabości obecnego systemu. We Wrocławiu osobie, która zgłosiła się do przychodni, oświadczając, że właśnie wróciła z Meksyku z objawami grypy, pani rejestratorka zaproponowała wizytę następnego dnia.
Z

Zazwyczaj scenariusz jest podobny: ktoś w kolejce, kto wie, do kogo zadzwonić, nie wytrzymuje, sięga po komórkę i wzywa telewizję. Tak było ostatnio w przychodni Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Widzowie zobaczyli około sto umęczonych, rozdrażnionych kobiet w dojrzałym wieku, które od wielu godzin stały w kolejce po to, żeby zarejestrować się do endokrynologa. Dyrekcja szpitala termin zapisu na deficytową usługę wyznaczyła właśnie na ten dzień. Pierwsi pacjenci ustawili się w ogonku jeszcze przed świtem.

Ustawa w koszu...

Tak jest od wielu lat - i to w całej Polsce. Jedni upokorzenia podczas rejestrowania się do lekarzy doświadczają na własnej skórze, inni takie sceny oglądają w telewizji. W zeszłym roku byłem świadkiem awantury w jednej z przychodni na obrzeżach Warszawy, kiedy to o siódmej rano, tuż po otwarciu okienka...

8134

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]