Reklama

Ładowanie...

Zamiast liści

20.08.2016
Czyta się kilka minut
Przemysław Wojcieszek, reżyser: Piłsudski uważał, że demokracja to ustrój dla słabych. Jest idolem Kaczyńskiego, który czeka na zmierzch demokracji i dokonuje rewolucyjnej zmiany w Polsce. Zaczyna ją od wymiany elit.
Przemysław Wojcieszek Fot. Franciszek Mazur / AGENCJA GAZETA
A

ARKADIUSZ GRUSZCZYŃSKI: Bohaterowie Pana najnowszego filmu „Knives out” mają po 25 lat. Urodzeni już w III RP, mają do niej zróżnicowany stosunek. Jedni ją nieśmiało akceptują, inni, posługując się nacjonalistycznym językiem, obwiniają ją o zbudowanie lewackiego systemu, inni nie mają zdania. Polem porozumienia staje się nienawiść do obcokrajowców.

PRZEMYSŁAW WOJCIESZEK: Są tu trzy pary, każda reprezentuje inny światopogląd. Jednemu chłopakowi wyszło i jest potentatem na rynku transfuzji krwi. Jego partia, czyli Platforma Obywatelska, właśnie przegrała wybory. Drugi jest zwolennikiem obecnej władzy. Partnerki chłopaków utwierdzają ich w swoich poglądach. Są też dwie koleżanki, które reprezentują liberalną inteligencję, zajmującą się klik-aktywizmem na Facebooku. Przyglądają się.

Jest też Ukrainka. Obca w tym towarzystwie....

11727

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]