Reklama

Ładowanie...

Załatwiam swoje sprawy

29.03.2011
Czyta się kilka minut
Jagna Marczułajtis- -Walczak: Nie pozwolę się obrażać jako człowiek, kobieta, zawodniczka sportowa. Gdybym była potulnym barankiem, nie wiem, czy bym tyle dokonała. Rozmawiała Katarzyna Kubisiowska
Jagna Marczułajtis-Walczak / fot. www.jagnamarczulajtis.pl
K

Katarzyna Kubisiowska: Nie odpuściła Pani trenerowi polskiej kadry snowboardowej Pawłowi Dawidkowi, który znieważył Panią publicznie podczas Mistrzostw Polski w Jurgowie.

Jagna Marczułajtis-Walczak: Etyka trenerska nie pozwala na taki styl kontaktu z zawodnikiem, dlatego skierowałam sprawę do sądu. Do teraz nie mieści mi się w głowie, że Dawidek nazwał mnie starą p..., a mojego męża ćwokiem. A potem jeszcze się z tym obnosił publicznie i był dumny ze swojej odwagi. Podobne słowa są na ogół konsekwencją napiętej sytuacji między ludźmi, a taka między nami nie zaistniała. Przez rok nawet nie widywałam się z Dawidkiem... Zrobiłam tylko tyle, że wzięłam udział w zawodach w Jurgowie, zresztą bez większych nadziei na medal.

Trener nie usiłował Pani przeprosić?

A gdzie tam. Powiedział...

6047

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]