Reklama

Zakazane symbole

08.04.2008
Czyta się kilka minut
Apel o znak "Solidarności" na strojach polskich olimpijczyków, wyrażający solidarność z prześladowanymi przez chiński reżim, ukazał się w 13. numerze "Tygodnika Powszechnego".
S

Swoje poparcie dla tej idei wyrazili m.in. Janusz Śniadek, przewodniczący NSZZ "Solidarność", deklarując zgodę związku na użyczenie znaku, którym dysponuje, a także senator Krzysztof Piesiewicz, poseł Jarosław Gowin, b. przewodniczący Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Czesław Bielecki, dziennikarze Katarzyna Kolenda-Zaleska z TVN i Seweryn Blumsztajn z "Gazety Wyborczej" oraz o. Maciej Zięba, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności. Apel "TP" wsparły również portale zajmujące się tematyką praw człowieka i Tybetu, m.in. ratujtybet.org, freetibet.pl i metta.pl. Treść apelu, teksty z nim związane oraz głosy wsparcia są dostępne na naszej stronie www.tygodnik.onet.pl/14,71,temat.html.

Według Henryka Urbasia, rzecznika Polskiego Komitetu Olimpijskiego, organizacja nie rozpatrywała jeszcze apelu "TP". - Delegacja PKOl wyjechała właśnie na posiedzenie...

6094

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]