Reklama

Z wahaniem

Z wahaniem

13.03.2005
Czyta się kilka minut
Ten rok należy niewątpliwie do Fryderyka Chopina. Miesiąc temu ogłoszono wynik konkursu architektonicznego na nowe Centrum Chopinowskie na Tamce w Warszawie. A już za sześć miesięcy rozpocznie się Międzynarodowy Konkurs Chopinowski.
Dang Thai Son
D

Do Warszawy zjadą wszyscy, których choć trochę obchodzi, jak dziś gra się Chopina. A grają go wszędzie. Lepiej, gorzej, stylowo, bez klasy, szkolnie, mistrzowsko, zjawiskowo, nudnie (rzadko, ale można), bezbłędnie, z przeszkodami, pojedynczo, w zespołach, prywatnie, publicznie... Na razie do Warszawy przyjechał Wietnamczyk Dang Thai Son - zwycięzca Konkursu z 1980 roku, wyróżniony wtedy także za najlepsze wykonanie mazurków, poloneza i koncertu fortepianowego. Przyjechał świętować kolejne urodziny Fryderyka Chopina. Sto dziewięćdziesiąte piąte.

Dang Thai Son ma czterdzieści siedem lat. Jego pierwszą nauczycielką była matka (uczennica polskiego profesora Kajetana Mochtaka). W wywiadzie dla radiowej Dwójki Dang Thai Son opowiadał, jak późnymi wieczorami na małym domowym pianinie matka grywała mazurki i nokturny Chopina. W 1970 roku została zaproszona jako gość...

4846

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]