Reklama

Z tej drugiej strony

Z tej drugiej strony

12.10.2010
Czyta się kilka minut
Dwa dni po wiadomości, że pokojową nagrodę Nobla otrzymał chiński obrońca praw człowieka skazany na 11 lat więzienia, radio podaje, że zniknęła żona laureata (od przeszło roku niemająca prawa go odwiedzać), że aresztowano cieszących się z nagrody, że zagraniczne serwisy z tą wiadomością zostały ocenzurowane.
J

Jak teraz zachowamy się w tym naszym wolnym świecie? Czy bodaj będziemy o tym rozmawiać?

Równocześnie przychodzi wiadomość radosna: dowiercono się do chilijskich górników uwięzionych 700 metrów pod ziemią. Za parę dni zaczną się wydostawać, oby tak samo pomyślnie, jak przetrwali swoją dramatyczną wielotygodniową sytuację. Będziemy mogli im towarzyszyć myślą, a może i przekazem telewizyjnym? To będzie krzepiące przeżycie, wielki haust wiary w człowieka i w Bożą Opatrzność.

Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej z okazji otrzymania Nagrody Wałęsy znowu przypomniała nam porażające liczby głodujących w świecie i przemyślnie zachęciła, byśmy tu u nas, gdzie żywności w bród (a i tak niedożywienie dzieci jest jedną z najbardziej zawstydzających sytuacji), za każdym razem, gdy wyrzucamy zmarnowane jedzenie, wpłacali złotówkę do skarbonki. Będzie dla PAH...

1971

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]