Reklama

Ładowanie...

Wywiedzione z ciszy

04.05.2003
Czyta się kilka minut
101 zdjęć składa się na album ,,Eva Rubinstein. Fotografie 1967-1990”, którego premiera odbyła się 24 kwietnia w Poznaniu.
F

Fotografie obchodzącej w tym roku 70. urodziny Evy Rubinstein, córki pianisty Artura Rubinsteina, znane są na całym świecie; pokazywano je m.in. w Nowym Jorku, Paryżu, Berlinie, Londynie, Budapeszcie, Madrycie. Z okazji ukazania się książki artystka przyjechała z Nowego Jorku do Poznania.

Od kilku lat już nie fotografuje, ale wciąż widzi wycinki świata jako potencjalne elementy zdjęć. Zauważalna jest w tych pracach potrzeba ciszy, ładu. Eva Rubinstein odsyła do drugich, trzecich den rzeczywistości, na inne piętra świadomości. Przedstawienie świata łączy z jego interpretacją. Jej fotografie są wysmakowane, wywiedzione z ciszy, mówiące milczeniem, pełne lekkości. Mallarme przyrównał prozę do marszu, poezję zaś do tańca. Eva Rubinstein, niegdyś tancerka, tworzy fotografie tańczące, poetyckie. Fotografia jest dla niej jak muzyka, a negatyw - jak partytura.

Bez trudu można...

3114

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]