Reklama

Wyklęty powstań, ludu ziemi

Wyklęty powstań, ludu ziemi

14.01.2019
Czyta się kilka minut
Kiedy weźmiecie do ręki to wydanie „Tygodnika”, będziecie już prawdopodobnie wiedzieć, jaki jest efekt zaplanowanego na wtorek głosowania w parlamencie brytyjskim.
T

To rzecz jasna głosowanie nad umową o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii, to samo, które miało się odbyć w grudniu, ale zostało przesunięte, bo premier Theresa May zorientowała się, że w tamtym momencie przegra je z kretesem. Państwo już wiecie, czy jej założenie, że 15 stycznia jej się uda, było słuszne.

Mam tymczasem nieustające poczucie, że kwestia brexitu jest jakoś stanowczo zbyt płytko i pobieżnie omawiana w polskich mediach. Najbardziej pochylają się nad nią publicyści usiłujący wykorzystać ten stan chaosu w Wielkiej Brytanii do lokalnej walki partyjnej, opinia publiczna jednak wydaje się dość mocno zdezorientowana, ale chyba też nie do końca przejęta powagą tej sytuacji. A to mnie dziwi – przecież Wielka Brytania to właściwie wice-Polska, dom dla tak wielu z nas, że doprawdy nie wiem, czemu się tym tak powierzchownie interesujemy tu, w kraju-matce.

Gdyby komuś...

5028

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]