Reklama

Wracam do tego samego

Wracam do tego samego

06.03.2005
Czyta się kilka minut
Bo już o tym kiedyś pisałam, ale to dziś jest jeszcze bardziej wyraziste. Słuchając programów publicystycznych, oglądając je w telewizji, coraz częściej pytam siebie, kiedy dziennikarze stracą cierpliwość. Tak grzecznie i wyrozumiale zapraszają przed mikrofony i kamery ciągle tych samych gości. Prawie wyłącznie polityków (co zresztą w roku przedwyborczym nabiera charakteru promocji).
A

A goście stają się coraz bardziej - powiedzmy grzecznie - niecierpliwi. Nie dają sobie przeszkodzić w coraz dłuższych wywodach (“jeszcze dwa zdania" oznacza co najmniej kilka następnych minut monologu, “ostatnie słowo" - jeszcze co najmniej dwa zdania). Przyciskani bardziej bezwzględnie przez przepytującego gospodarza odpowiadać zaczynają mało uprzejmie (epitet “niemądre pytanie" jest w tym zestawie najłagodniejszy). Ostatnio w jednym z najpopularniejszych programów TV oglądaliśmy dwoje zaproszonych gości zbuntowanych przeciw rozmowie z trzecim: jedno z nich oświadczyło, że nie po to tu przecież przyszli, żeby milczeć i słuchać... O kłótniach pomiędzy samymi gośćmi, o ich agresji niehamowanej i trybie “dyskusji" polegającym na mówieniu przez kilku z nich naraz - wspominać nawet nie warto.

Wtedy odbiorca się dziwi: co kieruje dziennikarzami? Mądrość i poczucie...

2680

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]