Reklama

Władcy marionetek

Władcy marionetek

24.12.2018
Czyta się kilka minut
350 milionów euro. Tyle obrotu rocznie wynosi granica, do której Unia traktuje producenta żywności jako małego.
PIXABAY.COM
A

A w każdym razie na tyle niedużego, żeby warto było objąć go programem ochrony przed nieuczciwymi praktykami sieci handlowych. Kilka dni temu młyny wspólnotowej biurokracji wypuściły już prawie gotową dyrektywę opisującą realia rynku, na którym rolnik czy przetwórca płodów rolnych nie ma szans w zderzeniu z pośrednikami: na przykład odraczanie w nieskończoność zapłaty, niemające żadnego uzasadnienia w sytuacji, gdy chodzi o produkty o krótkiej trwałosci. Albo wymuszanie różnego rodzaju opłat „półkowych”, czyli haraczu za to, że coś się znajdzie w zasięgu wzroku i ręki nieuważnego klienta – poddany wystudiowanym bodźcom zachowuje się on bowiem jak otępiały automat o ograniczonym polu widzenia (że o rozsądku nie wspomnę). Albo wciskanie obowiązkowych programów promocyjnych, pozwalających przerzucić na dostawcę koszt tych obniżek i rzekomej darmochy.

Wszystko to pięknie, kto nas...

5720

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]