Reklama

Ładowanie...

Wielkie pożytki z wielkich skandali

20.07.2003
Czyta się kilka minut
A

Afera z posłem SLD, Andrzejem Jagiełłą, który ostrzegł podejrzewanych o powiązania z mafią partyjnych towarzyszy o grożącym im aresztowaniu, ma przynajmniej jeden pozytywny skutek: wróciła sprawa oddzielenia politycznej funkcji ministra sprawiedliwości od - w ideale ponadpolitycznej - funkcji Prokuratora Generalnego. Tym razem już w postaci publicznej obietnicy ministra Grzegorza Kurczuka, że do września trafi do Sejmu projekt przecinający tę - szkodliwą zwłaszcza dla wymiaru sprawiedliwości - pępowinę.

Skutkiem afery Rywina było m.in.: uświadomienie opinii publicznej mechanizmów towarzyszących tworzeniu prawa w III RP czy też zakresu władzy Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz stosunków panujących w tej instytucji. Tyle że tu - na razie - na uświadomieniu się skończyło.

825

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]