Reklama

Wielki Nieobecny

Wielki Nieobecny

16.03.2010
Czyta się kilka minut
Religia, którą wyznajemy, ustala bardzo swoisty stosunek między Człowiekiem a Bogiem. Bóg nie jest dla nas tylko Stwórczą Siłą, Źródłem Istnienia, Docelowym Punktem Historii. Bóg jest jednym z nas, Jezusem Chrystusem.
W

Wprawdzie Jezus żył dawno i nigdy nie widzieliśmy Go oczyma ciała, ale jest On dla nas kimś bliskim, z kim zżyliśmy się od dawna, kto wie o naszych krokach, komu mówimy (często bez słów) o naszych problemach; Kimś - o kim jeżeli nawet zapominamy na jakiś czas, to czujemy wtedy pustkę i winę.

Być dobrym chrześcijaninem to znaczy świadomie rozbudowywać tę więź z Jezusem. Ale powinna ona być oparta nie na odczuciach (które dziś są, a jutro ich nie ma), lecz na DOBRU naszego życia.

Długa historia ludzkości, od odejścia Jezusa z tej ziemi aż po jego powtórne przyjście, to okres rozstania. Historia toczy się swoimi drogami, dobro walczy ze złem. Nasze indywidualne czyny raz popierają dobro, kiedy indziej przyczyniają się do chwilowych zwycięstw zła. Dziwne i często złowieszcze rzeczy wyprawia człowiek na arenie dziejów i zapisuje je na kartach...

5527

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]