Reklama

Wielka szansa TVP

Wielka szansa TVP

02.11.2003
Czyta się kilka minut
Będziemy mieli nowego prezesa TVP, przed którym jest wielka szansa, ponieważ polska telewizja publiczna nie wymaga radykalnych reform (mówię tylko o programie, nie o strukturze administracyjnej, bo nic o tym nie wiem), lecz odpolitycznienia i polepszenia w zakresie informacji politycznej, kulturalnej, społecznej.
J

Już za komunizmu telewizja wcale nie była taka zła (poza polityką), był znakomity teatr, powszechnie oglądany Pegaz i seriale, które ze wzruszeniem lub rozbawieniem oglądamy do dziś. Na tle innych telewizji publicznych i prywatnych na świecie TVP nie jest więc wcale taka zła, tylko trzeba wykorzystać możliwości, a nie je marnować. Trzeba ponadto zachować od dawna istniejący, a dziś zatracony podział na bardziej popularną Jedynkę i odrobinę bardziej elitarną Dwójkę. Obecnie idiotyczne biesiady i rocznicowe zabawy pognębiły dwójkę poniżej nawet jedynki.

Natomiast radykalnej zmianie powinna ulec część informacyjna telewizji publicznej, bo myślę, że jest to jeden z dwu najważniejszych elementów jej misji. Po pierwsze, wystarczy zaniechać manipulowania informacjami i skandalicznego fałszowania polegającego nie tylko na niemówieniu prawdy, ale także na tym, co jest...

3228

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]