Reklama

Ładowanie...

Wiara nie słabnie

Wiara nie słabnie

09.07.2018
Czyta się kilka minut
„TP” 28/2018
P

Proces odwracania się od Kościoła nie wynika z tego, że ludzie tracą wiarę, lecz z funkcjonowania Kościoła jako instytucji. Jestem świeżo po obejrzeniu filmu „Papież Franciszek – człowiek słowa”, w którym mówi właśnie o tym, że Kościół, który zabiega o zabezpieczenie finansowe, nie jest domem Chrystusa. Liczba ludzi szukających Prawdy poza „mainstreamowym” Kościołem wzrasta. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć rosnące w tym czasie zainteresowanie np. „TP”. Kościół nie jest po to, by kontrolować, lecz by pomagać i prowadzić, ale mądrze. Ludzie wierzący to nie stado owiec, które czeka na podanie gotowych odpowiedzi. Prawdziwa wiara polega na szukaniu i zadawaniu pytań – nawet najtrudniejszych. A tych dzisiejszy Kościół w Polsce boi się jak ognia.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]