Reklama

Będzie mówił do nas

04.07.2016
Czyta się kilka minut
Do jakiej Polski przyjedzie papież? Franciszek przyjedzie do Polski, lecz celem podróży są Światowe Dni Młodzieży. Papieska uwaga będzie więc przede wszystkim skierowana na uczestników tego wielkiego wydarzenia.
C

Czy będąc w Polsce, wiele się o Polsce dowie? Podczas kurtuazyjnego (jak napisano w programie) spotkania z panem prezydentem na Wawelu? Z polskimi biskupami podczas liturgii w wawelskiej katedrze? Na Jasnej Górze będzie celebrował mszę z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski (jego włoscy przodkowie przyjmowali chrzest tysiąc lat przed nami), lecz czy z wałów Jasnej Góry zobaczy prawdziwy obraz polskiego Kościoła? Może w Auschwitz? Tę wizytę organizatorzy powiązali z 75. rocznicą męczeństwa św. Ojca Kolbego, lecz papież odwiedzi dawny obóz nie z racji rocznicy, lecz dlatego, że Auschwitz jest pomnikiem Holokaustu. Będzie w łagiewnickim (polskim) sanktuarium, lecz tam uwaga papieża skoncentruje się na Bożym Miłosierdziu uniwersalnym, a nie naszym, narodowym. Ci, którzy czekają na magistralne wskazania dla Polski, mogą się poczuć zawiedzeni.


CZYTAJ TAKŻE:...

4521

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]