Reklama

Ładowanie...

Wątpliwe sensacje

25.01.2004
Czyta się kilka minut
Jak rzadko, tym razem zgodziłem się z premierem Millerem: po co dziennikarze doszukują się sensacji w ewentualnych zmianach w rządzie lub klubie poselskim SLD lub SLD jako partii? Czy naprawdę warto zajmować się tym, czy wicepremier Pol dalej nie będzie budował autostrad, czy też nie będzie ich budował kto inny, a jak Jaskiernia odejdzie, a przyjdzie Skórka, to co z tego?.
R

Rozumiem, że praca dziennikarza jest niewdzięczna i trzeba się zajmować taką rzeczywistością, jaka jest, ale wszystko ma swoje granice. Notowania SLD lecą na łeb na szyję, rząd nie jest w stanie nic zrobić ani nawet nic uchwalić, co by potem nie zostało zakwestionowane, więc tylko żal, że w tym całym zamieszaniu próby wprowadzenia ładu przez wicepremiera Hausnera też mogą legnąć w gruzach.

Wypowiedzi co rozsądniejszych członków kierownictwa SLD są jednoznaczne: jest źle, ale od Rakowskiego po Celińskiego nikt nie potrafi sformułować projektu, luźnego chociażby projektu, jak to naprawić. Bo też czasem w życiu bywa tak, że naprawić się pewnych rzeczy nie da. Kolejne afery, na przykład z Polonią Bydgoszcz, pokazują, jak daleko sięgnął rozkład tej partii. Dopiero przegrane wybory mogą spowodować, że pojawią się w niej tendencje umożliwiające rzeczywistą naprawę....

3628

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]