Reklama

Warto pamiętać?

Warto pamiętać?

13.01.2009
Czyta się kilka minut
Sobota, 10 stycznia. Już zdawało się, że aura najdotkliwszych wydarzeń, krwawe zmagania na śmierć i życie w rejonie Gazy i wzbierający w Europie absurdalny kryzys gazowy (o ekonomicznym już nie wspominając) wymuszą i na polskiej polityce jakiś bardziej odpowiedni wymiar w odróżnianiu tego, co ważne i mało ważne. Niestety, od wczoraj wieczór znów się to wydaje płonną nadzieją.
Z

Znowu w radiu i telewizji wzbiera zawzięty jazgot oskarżeń o wszystko i odsądzania się od jakichkolwiek uczciwych intencji, nie ma dyskusji, wszystkie racje wyłącznie po jednej stronie, a dziennikarze po staremu stronniczy, przerywający niewygodne wypowiedzi albo zapraszający tylko "swoich", bo tak to jakoś widziana jest "misja publiczna". Albo wymachująca sztandarem "prawdy", albo kierowana nieubłaganą presją oglądalności i słuchalności. I dalej tropienie, dalej śledztwa, dalej podejrzenia; w braku teczek przynajmniej skrawki dokumentów, choćby więcej niż wątpliwych, byle doznać satysfakcji "rozliczenia autorytetów".

A mamy w tym roku nie tylko chmurzący się horyzont. Mamy też obchodzić parę rocznic, których wspólnym mianownikiem jest - bagatela - dwudziestolecie obalenia komunizmu. I chcieliśmy, by zgodnie z prawdą były to rocznice nie tylko polskie, ale...

2563

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]