Reklama

W sprawie marnowania jedzenia posłowie marnują czas

W sprawie marnowania jedzenia posłowie marnują czas

08.07.2019
Czyta się kilka minut
2431. Zapamiętajcie tę liczbę, może wam się przydać po wakacjach, kiedy swoje stragany porozkładają sprzedawcy obietnic i dilerzy nadziei, żądni waszego głosu w wyborach.
Fot. PAWEŁ BRAVO
Z

Zapytacie wtedy jednego z drugim rycerza dobrej zmiany czy obrońcę demokracji, co zrobił sam albo czy naciskał na bezpośrednio zaangażowanych w sprawę „2431” kolegów. Ta liczba to numer druku sejmowego związanego z ustawą o „przeciwdziałaniu marnowaniu żywności”, która grzęźnie w legislacyjnych trybach od marca 2018 r., kiedy to jej projekt wydał z siebie Senat, głosujący z rzadką ponadpartyjną zgodą. Sejmowa Komisja Gospodarki i Rozwoju powołała potem specjalną podkomisję, która spotkała się aż trzy razy, pogmerała nieco w treści i zarekomendowała dalsze procedowanie. Jeśli komisja w ciągu tygodnia nie zbierze się, by prace podkomisji przyklepać, to nie ma szans, żeby projekt był przyjęty przez izbę w tej kadencji.

Ten Sejm potrafi w parę tygodni przerobić do spodu kodeks karny albo ustrój sądów tak, że potem komisarze w Brukseli spać po nocach nie mogą. Opozycja jest równie...

5696

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]