Reklama

Jedzenie i uśmieciowienie

Jedzenie i uśmieciowienie

11.03.2019
Czyta się kilka minut
Pięć tysięcy. Tylu studentów z Indii przybyło nam przez ostatnie dwa lata. Wolne żarty.
GRAŻYNA MAKARA
T

Ta liczba mówi nam tylko o wydanych wizach studenckich, a znaczna ich większość trafiła do ludzi, którzy studia na pseudouczelni traktują jako podkładkę do legalnego osiedlenia się w Polsce, często po to, żeby dowozić rowerami jedzenie na telefon w sieci Uber Eats. Oto jak daleko zaszliśmy w procesie niwelowania różnic z Zachodem: pozwalamy sobie zaspokoić potrzebę, żeby do najgorszych prac służyli nam ludzie o ciemniejszej skórze i bardzo nietutejszym wyglądzie. Odmienność i alienacja niewolnika czyni pana jeszcze bielszym.

W materiałach reporterskich opisano istotę wyzysku będącego motorem tej gładkiej jak szybka aplikacji. Tak higienicznej, że pozwala uniknąć pobrudzenia sobie łapek gotówką, wszystko załatwia plumknięcie aplikacji, która potwierdza ściągnięcie niewidzialnych „środków” z karty (myśleliście kiedyś, wertując ulotki w banku, że te „środki” to dziwny eufemizm...

6111

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]