Reklama

W odpowiedzi ks. Bonieckiemu

W odpowiedzi ks. Bonieckiemu

16.09.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 37/13
R

Redaktor senior „TP” odpowiedział na mój artykuł „Religia (nie)obowiązkowa” komentarzem „Sytuacja nie tak groźna”. Nie będę dociekał, czy groźna, czy nie, tym bardziej że bynajmniej nie wskazywałem na zagrożenia. Nie będę spierał się w sprawie pożytków nauczania religii w szkołach, aczkolwiek odróżniałbym katechezę od pogłębiania wiedzy o religii. Nie czuję się obrażony porównaniem mojego rozumowania w sprawie deklaracji o uczęszczaniu/nieuczęszczaniu na lekcje religii z rozumowaniem bp. Meringa o zgubnych skutkach uniwersyteckich wykładów na temat feminizmu dla wiary katolickiej. Mogę tylko wyrazić zdziwienie z powodu sformułowania tej analogii.
Deklaracja jest dokumentem wymaganym przez władze publiczne i dotyczy akcesu kogoś do praktyk o wyraźnym obliczu konfesyjnym. Jest przy tym obojętne, czy została złożona szczerze, czy dla tzw. świętego spokoju. W każdym razie, może być...

5960

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]