Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

W obronie tego, co wiemy

W obronie tego, co wiemy

17.07.2005
Czyta się kilka minut
Lektura wielu artykułów i publicznych wypowiedzi (także polityków) oraz większości internetowych postów na temat homoseksualistów i homoseksualizmu wskazuje na żenującą niewiedzę autorów. Większość Polaków uważających homoseksualizm za odstępstwo od normy nie odróżnia normalności w sensie patologicznym od normalności w sensie statystycznym.
-

---ramka 355295|prawo|1---Punktem wyjścia każdej dyskusji o homoseksualizmie winno być proste, a jakże trafne stwierdzenie ks. Adama Bonieckiego: “Bo są". Byli i będą, trzeba dodać. Jest ich niemało, w Polsce szacuje się ich liczbę (Krzysztof Boczkowski, “Homoseksualizm", Kraków 2003, Inter Esse, ss. 43--44) na około dwa miliony. Nawet gdyby przesadzono o połowę, to i tak pozostaje milion ludzi. Problem ich praw stał się publiczny i nic już tego nie jest w stanie odwrócić, w szczególności stosownych działań legislacyjnych, i to w kierunku bliskim rozwiązaniu hiszpańskiemu, aczkolwiek zapewne nie zawsze tak radykalnych. Wszelako zmiany prawne muszą być osadzone w szerszym kontekście. Ks. Jacek Prusak (“Inni inaczej", “TP" nr 27/05) zauważył, że trzeba odwołać się do filozofii moralności. Wolałbym powiedzieć: “do moralności", ale nie będę kruszył kopii o słowa.

...
20341

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]