Reklama

W labiryncie półprawd i kłamstw

W labiryncie półprawd i kłamstw

17.11.2009
Czyta się kilka minut
Porwanie i zabójstwo księdza Jerzego nie leżały w interesie Kiszczaka i Jaruzelskiego. Interes mógł mieć natomiast gen. Mirosław Milewski.
Z

Z zainteresowaniem przeczytałem wywiad z gen. Czesławem Kiszczakiem oraz polemikę z ostatnim komunistycznym ministrem spraw wewnętrznych, jaką napisał płk Adam Pietruszka. Moje pierwsze wrażenie po lekturze nie jest jednak zbyt odkrywcze i sprowadza się do stwierdzenia, że obaj robią, co mogą, by przedstawić się w jak najlepszym świetle, a przy okazji zdezawuować drugiego.

Okazuje się, że gen. Kiszczak, najpierw jako wieloletni funkcjonariusz Informacji Wojskowej, a później jej następczyni, czyli Wojskowej Służby Wewnętrznej, "nie miał nic wspólnego z Kościołem". Wynikało to oczywiście z tego, że w gronie kadry zawodowej Wojska Polskiego nie było ludzi wierzących, praktyki religijne były obce też członkom rodzin oficerów i podoficerów, ba - nawet mężczyźni powoływani do odbycia zasadniczej służby wojskowej tracili wiarę z chwilą przekroczenia bramy koszar....

7359

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]