Reklama

W imieniu unieważnionego świata

W imieniu unieważnionego świata

20.03.2006
Czyta się kilka minut
Chcę rozmawiać o sprawach istotnych, ale nie potrafię się odnaleźć w gablocie dla okazów mojego "typu, przygotowanej na użytek tej rozmowy.
W

W grudniu ukazał się na łamach "TP" niezwykle ciekawy tekst ks. prof. Tomasza Węcławskiego. Autor przedstawił w nim swoją wizję przemian w chrześcijaństwie i jego teologii, by zaprosić innych do debaty o sprawach fundamentalnych. Przyglądałem się tej rozmowie z perspektywy kogoś w pewnej mierze odpowiedzialnego za jej początek - gdyż ks. Węcławski był łaskaw wskazać na mój apel z tekstu o "sprawie Stanisława Obirka" ("Rzeczpospolita" z 28 listopada 2005) jako jeden z motywów dla swego rozważania. Odniosłem wrażenie, że nikt z dyskutantów nie postawił problemu tak szeroko jak autor "Trzech procesów" - że prawie nikt nie próbował dać obrazu współmiernego z jego obrazem lub rozwinąć refleksji pozostających w trwalszej styczności z procesem jego refleksji. Uczestniczący w rozmowie teologowie woleli wyjaśniać, dlaczego zwykle nie mówią o kwestiach istotnych (okazuje się np., że z...

19787

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]