Reklama

O możliwości debaty teologicznej dzisiaj

O możliwości debaty teologicznej dzisiaj

25.01.2006
Czyta się kilka minut
Teologowie nie mogą wziąć na warsztat kwestii istotnych dla życia Kościoła w Polsce, bo istotne kwestie tego Kościoła nie są kwestiami teologicznymi.
K

Ks. Tomasz Węcławski wzywa do dyskusji o sprawach fundamentalnych. Bliska mi jest ta idea, wiele jest bowiem kwestii w naszym Kościele, o których mówi się rzadko, o których mówić nie wypada lub wręcz nie wolno. Jeszcze więcej zapewne jest przyczyn takiego stanu rzeczy.

By jednak sprawę od początku postawić otwarcie, najpierw zapytać trzeba, czy w ogóle taka dyskusja jest w Polsce możliwa? Istnieje wiele przesłanek wskazujących, że otwarta dyskusja teologiczna w szerszym gronie pozostać musi niespełnionym marzeniem. Wolałbym, żeby to podejrzenie okazało się nieprawdziwe, niemniej warto rozważyć przesłanki, które czynią je prawdopodobnym.

---ramka 403254|prawo|1---Popyt kształtuje podaż

Powodów zapewne jest więcej niż pozwala zobaczyć moja zdolność ich postrzegania. W sposób ogólny powiedzieć można tak: poważna i...

10767

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]