Reklama

W cieniu huraganu

W cieniu huraganu

11.09.2005
Czyta się kilka minut
Kiedy potężne powodzie nawiedziły Bawarię, Szwajcarię, Austrię, Czechy i Rumunię, dziwiłem się, nic o tym niemal nie znajdując w naszej prasie. A potem przyszła prawdziwa katastrofa na drugiej półkuli, w postaci huraganu Katrina.
T

Trzy stany - Alabama, Luizjana i Missisipi - straszliwie zostały nim dotknięte. Ponad sto kilometrów wybrzeża Missisipi wygląda tak, jakby je przepuszczono przez gigantyczną maszynę do szatkowania. Najpierw porównywano to ze skutkami tsunami, teraz mówią, że takie porównanie jest za słabe. A co najokropniejsze, jedno z największych miast regionu, Nowy Orlean, znajduje się w głębokiej depresji, grubo poniżej poziomu Zatoki Meksykańskiej.

I teraz, choć Katrina przeszła już na północny wschód, Nowy Orlean zalany jest wodą o głębokości do sześciu metrów, nie działają wodociągi, nie ma prądu, a w dodatku grasują watahy grabieżców i powiększa się zagrożenie epidemią.

Obserwuję ten dramat w niemieckiej telewizji i widzę, że rozpoczyna się już opóźnione uderzenie w administrację Busha, coraz powszechniej oskarżaną o to, że nie doceniła rozmiarów...

7257

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]