Reklama

W cieniu huraganu

W cieniu huraganu

11.09.2005
Czyta się kilka minut
Kiedy potężne powodzie nawiedziły Bawarię, Szwajcarię, Austrię, Czechy i Rumunię, dziwiłem się, nic o tym niemal nie znajdując w naszej prasie. A potem przyszła prawdziwa katastrofa na drugiej półkuli, w postaci huraganu Katrina.
T

Trzy stany - Alabama, Luizjana i Missisipi - straszliwie zostały nim dotknięte. Ponad sto kilometrów wybrzeża Missisipi wygląda tak, jakby je przepuszczono przez gigantyczną maszynę do szatkowania. Najpierw porównywano to ze skutkami tsunami, teraz mówią, że takie porównanie jest za słabe. A co najokropniejsze, jedno z największych miast regionu, Nowy Orlean, znajduje się w głębokiej depresji, grubo poniżej poziomu Zatoki Meksykańskiej.

I teraz, choć Katrina przeszła już na północny wschód, Nowy Orlean zalany jest wodą o głębokości do sześciu metrów, nie działają wodociągi, nie ma prądu, a w dodatku grasują watahy grabieżców i powiększa się zagrożenie epidemią.

Obserwuję ten dramat w niemieckiej telewizji i widzę, że rozpoczyna się już opóźnione uderzenie w administrację Busha, coraz powszechniej oskarżaną o to, że nie doceniła rozmiarów...

7257

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]