Reklama

Ładowanie...

Vinečko bílé, vinečko rudé

03.10.2004
Czyta się kilka minut
Vino pellite curas - namawia Horacy. Również podróżami można leczyć troski, czemu by więc nie połączyć obu tych sposobów...
Z

Znajdują one połączenie w przewodniku po Morawach Południowych, zatytułowanym “Na winnych ścieżkach". Prawie nieznane u nas wina morawskie, zdaniem piszącego te słowa w swojej klasie cenowej nie mają sobie równych. Dotyczy to zwłaszcza win białych, dla których klimat tych stron jest wręcz idealny.

Ponieważ nie ma u nas właściwie miejsc, gdzie można by kupić wina morawskie, najlepszym sposobem zaznajomienia się z nimi jest odwiedzenie regionu ich produkcji. A region to piękny i obfitujący również w inne atrakcje - nie tylko takie jak świetna śliwowica. Jadąc, należy zabrać wydany niedawno przewodnik, napisany ze znawstwem, dokładnie informujący o wszystkim, co turyście na winnych szlakach może być potrzebne.

Zasadnicza część przewodnika podzielona jest na regiony winiarskie, w tych z kolei wyróżniono szlaki wina. Opisując poszczególne miasta,...

5941

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]