Reklama

Urzędnik, który przytuli

Urzędnik, który przytuli

05.07.2015
Czyta się kilka minut
Jedni mówią: „Bóg do nas panią zesłał”, drudzy: „Muszę ją znieść, żeby mi dzieci nie zabrali”. Asystenci rodziny: jak wygląda lepsza twarz polskiej pomocy społecznej?
R

Raz zapytał: „Tato, a ty nie chciałbyś mnie zamienić na innego chłopca? Albo dziewczynkę?”.

– Tu Kubuś ma 4 lata, a tu jest w pierwszej klasie – pan Kazik pokazuje zdjęcia pucołowatego chłopca. – No niech pani powie, czy dla niego nie warto żyć? Staram się mu zastąpić matkę i nie dawać czasu na myślenie. Dla niej ważniejszy jest alkohol. Po czterech latach mieszkania u niej zabrałem go i założyłem sprawę.

Głos, łagodny i spokojny, kontrastuje z twarzą: pooraną, ze śladami dawnych walk. Mocne, żylaste ręce. Kilka dni temu przeprowadził się z synem do nowego mieszkania socjalnego.
– Wszystko musi mieć czyste, wyprasowane. Co uprasuję, to w kosteczkę składam – pan Kazik otwiera szafki z ubraniami. – Teraz rozmawiam z panią Martą, jak tu umeblować. Pani Marta to anioł. Była w sądzie ze mną, żebym mógł przejąć Kubusia na stałe. Kiedy nie wiedziałem, jak z alimentami...

13258

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]