Reklama

Ładowanie...

Ucieczka od siebie

07.09.2013
Czyta się kilka minut
Celibat pozwala przeżyć miłość. Ksiądz Adam z filmu Szumowskiej nie potrafił zaś zaakceptować świata, który przecież sam dobrowolnie wybrał.
N

Nie potrafimy w Kościele mówić o homoseksualizmie, a na niektórych portalach katolickich codziennie pojawia się po kilka tekstów, przestrzegających przed zagrażającą światu homozarazą. Homoseksualiści to świat „obcy” – wmawiamy sobie, dopóki nie spotkamy geja, a kiedy na dodatek będzie to człowiek dobry i wrażliwy, a nie „chory”, jak to niektórzy „moraliści” określają, wtedy załamują się wszystkie nasze schematy.

Celibat to nie dogmat

Małgorzata Szumowska zrealizowała film o księdzu homoseksualiście. Reżyserka zastrzega się w wywiadach, że nie jest to film o pedofilii, jakby przeczuwając, że dziennikarze wplączą ją w dyskusje publicystyczne, a tymczasem ona – jak mówi – zrobiła dzieło artystyczne, uciekające od uogólnień, niedające się wpisać w świat sensacji. Jej zamiarem było „pokazanie miłości, potrzeby kochania, która postrzegana jest w kategoriach...

7293

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]