Reklama

Ucieczka od siebie

Ucieczka od siebie

07.09.2013
Czyta się kilka minut
Celibat pozwala przeżyć miłość. Ksiądz Adam z filmu Szumowskiej nie potrafił zaś zaakceptować świata, który przecież sam dobrowolnie wybrał.
N

Nie potrafimy w Kościele mówić o homoseksualizmie, a na niektórych portalach katolickich codziennie pojawia się po kilka tekstów, przestrzegających przed zagrażającą światu homozarazą. Homoseksualiści to świat „obcy” – wmawiamy sobie, dopóki nie spotkamy geja, a kiedy na dodatek będzie to człowiek dobry i wrażliwy, a nie „chory”, jak to niektórzy „moraliści” określają, wtedy załamują się wszystkie nasze schematy.

Celibat to nie dogmat

Małgorzata Szumowska zrealizowała film o księdzu homoseksualiście. Reżyserka zastrzega się w wywiadach, że nie jest to film o pedofilii, jakby przeczuwając, że dziennikarze wplączą ją w dyskusje publicystyczne, a tymczasem ona – jak mówi – zrobiła dzieło artystyczne, uciekające od uogólnień, niedające się wpisać w świat sensacji. Jej zamiarem było „pokazanie miłości, potrzeby kochania, która postrzegana jest w kategoriach...

7293

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]