Reklama

Tylko poczekajmy

Tylko poczekajmy

01.05.2005
Czyta się kilka minut
Ks. Puzewicz: - Przypuszczam, że to, co się działo w młodych nie było tylko chwilowymi emocjami. Upewniam się w tym także podczas dyżurów w konfesjonale, gdzie wysłuchałem wielu osób - w tym sporo takich, które nie były w stanie przypomnieć sobie ostatniej spowiedzi - które podjęły ważne decyzje życiowe.
A

ANNA MATEJA: - Polska młodzież przełomu wieków wydawała się pragmatyczna, nastawiona na sukces, odrzucająca słabość. Jak napisała prof. Hanna Świda-Ziemba: "Bohater młodzieży uczącej się lat 90. powinien przypominać kogoś takiego jak Columbo, postać popularnego porucznika z telewizyjnego serialu. Powinien mieć ciekawą pracę, pasjonujące życie i nie mieć czasu na sprawy osobiste". Czy to ta sama młodzież po śmierci Papieża pojawiała się pod oknem krakowskiego Pałacu Biskupiego i na Placu Piłsudskiego w Warszawie, zapalała znicze na ulicach noszących imię Jana Pawła II?

KRYSTYNA STARCZEWSKA: - Chociaż od kilkunastu lat zajmuję się wychowaniem młodzieży, nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dla mnie np. każda klasa w szkole to niewiadoma, bo nie potrafię wytłumaczyć, dlaczego jedna jest pragmatyczna i nastawiona wyłącznie na...

26308

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]