Reklama

Tylko koni żal

Tylko koni żal

28.02.2016
Czyta się kilka minut
Dwieście lat tradycji rozpoczętej przez kresowych magnatów to dla polityki historycznej cenna rzecz. Ale dwie dobre posady dla swoich to skarb jeszcze większy.
W stadninie w Janowie Podlaskim, 2011 r. Fot. Tomasz Paczos / FOTONOVA
J

Już widzę, że będzie to moja pasja życiowa. Wcześniej też bardzo uwielbiałem konie, ale nie miałem takiej bliskiej styczności z nimi” – oznajmił beztrosko Marek Skomorowski, nowy prezes stadniny koni w Janowie Podlaskim, w rozmowie z Polsat News. W mediach zawrzało. Skomorowski, członek Solidarnej Polski, pracował przez wiele lat w bankowości, był też zastępcą dyrektora w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Twierdzi, że jest „merytorycznie przygotowany do zarządzania spółką jako całością” – cokolwiek by to miało oznaczać w kontekście hodowli koni czystej krwi arabskiej, która do prowadzenia działalności rolniczej w formie spółki ma się tak, jak wykonywanie carskich jaj Fabergé do seryjnej produkcji biżuterii z tombaku.

Anna Durmała, nowa prezes stadniny w Michałowie, ukończyła Akademię Rolniczą w Krakowie, jest instruktorką jazdy konnej i...

8811

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ale po co to robią? Co im przeszkadza jakaś niszowa stadnina jedna czy dwie? Czy naprawdę te kilkanascie posad od Szefa, przez zastępców, bo marketingowca jest aż tak atracyjne by rozwalić hodowlę przynoszącą zyski? Przecież posady przy wyprowadzaniukoni, są atreakcyune tyki dla tych co kochają konie, a posady przy wywożeniu gnoju, są mało dochodowe i też dlaniszowych maniaków. Po cholerę ta rozwałka? Na zlecenie konkurencji?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]