Reklama

Ładowanie...

Trzy dni oczekiwania

24.06.2019
Czyta się kilka minut
Autorzy Biblii to sobie upodobali: trzy dni.
M

Mojżesz dostał od Boga nakaz, by wraz ze starszymi Izraela udał się do faraona z następującą prośbą: „Pan, Bóg Hebrajczyków, objawił się nam. Chcemy więc odbyć trzydniową wędrówkę na pustynię, aby złożyć ofiarę Panu, Bogu naszemu” (Wj 3, 18). Po trzech dniach marszu po wyjściu z Egiptu, idąc przez pustynię Izraelczycy poczuli głód i pragnienie, a ludzie zaczęli szemrać przeciw Mojżeszowi. Tego dnia po raz pierwszy spadła manna. Gdy znaleźli się po trzech miesiącach u stóp góry Synaj, prorok dał im trzy dni na przygotowanie się do ofiarowania tablic Dziesięciorga Przykazań. Już z tablicami na czele pochodu szli następne trzy dni. Znowu zaczęli się burzyć. Gdy Jozue miał przekroczyć Jordan, rozkazał, by wszyscy zgromadzeni w obozie przez trzy dni przygotowywali się do przekroczenia rzeki, nim zacznie się wojenna kampania i Hebrajczycy zaczną zdobywać ziemię obiecaną. Trzy dni...

2929

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]