Reklama

Ładowanie...

Trzecia dawka jest skuteczna

z Tel Awiwu
16.08.2021
Czyta się kilka minut
P

Prawie milion Izraelczyków otrzymało już trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Kampania tzw. szczepień przypominających trwa dwa tygodnie – do tej pory zaszczepiono nimi osoby powyżej 60. roku życia.

Tymczasem statystyki zachorowań wciąż rosną. W niedzielę Izrael odnotował ponad 5 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Rząd spieszy się ze szczepieniami, bo chce uniknąć kolejnego lockdownu, zwłaszcza że w Izraelu zbliża się okres świąteczny. Specjaliści ministerstwa zdrowia nie mają wątpliwości, że trzecia dawka to jedyna skuteczna droga, by ocalić wiele istnień ludzkich. Badania nad preparatem Pfizera pokazują, że niezaszczepione starsze osoby mają pięciokrotnie większą szansę na poważne zachorowanie niż zaszczepieni z tej grupy. Dyrektor generalny izraelskiego ministerstwa zdrowia prof. Nachman Ash przewiduje, że w związku z trzecią dawką w kolejnym tygodniu...

1580

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]