Reklama

Ładowanie...

To Polska oskarża

23.03.2003
Czyta się kilka minut
O

Od początku korupcyjna propozycja Lwa Rywina wydawała się czymś obrzydliwym, skandalicznym i groźnym, ale była jakoś do ogarnięcia i (mimo niejasnego kontekstu politycznego) czymś mieszczącym się w kategoriach elementarnej logiki. Z czasem jednak sprawa zaczęła wymykać się spod kontroli i jej uczestników, i organów państwa. Dziś ma już własną dynamikę, którą napędzają nie politycy (ci wydają się albo bezradni, albo skłonni ją hamować), lecz nacisk, wytwarzany przez nas, obywateli, przez opinię publiczną społeczeństwa obywatelskiego. Prywatne i wolne media okazały się jedyną - jedyną! nie prokuratura, nie instytucje państwowe, ale prywatne media! - instancją, zdolną w gruncie rzeczy poruszyć skorumpowaną rzeczywistość. Bo przecież, przy wszelkich błędach warsztatowych, jakie popełnili Adam Michnik i „Gazeta Wyborcza” - to właśnie publikacja w „Wyborczej”, wsparta potem przez inne...

6565

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]