Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

To nie był zamach stanu

To nie był zamach stanu

24.02.2014
Czyta się kilka minut
Tadeusz A. Olszański, ekspert z Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia: Rosja na pewno będzie przeszkadzać. Ale gospodarka ukraińska nie jest od niej aż tak zależna, jak się wydaje. Rosja nie może zrezygnować z importu z Ukrainy.
W

WOJCIECH PIĘCIAK: Czy na Ukrainie wydarzył się zamach stanu? Uprawniony politycznie i moralnie, uznany przez Zachód, ale jednak zamach stanu?
TADEUSZ A. OLSZAŃSKI: Trudno mówić o zamachu stanu w przypadku dezercji najwyższych władz państwa.
 Uporządkujmy, co się stało w Kijowie: podpisane w piątek porozumienie między Janukowyczem a opozycją parlamentarną zostało odebrane przez obóz prezydenta jako początek jego ustępstw. Po odrzuceniu tego kompromisu przez Majdan załamała się wola oporu po stronie władzy – uciekło kilku kluczowych urzędników państwowych, w tym szef MSW, a potem także prezydent. A ponieważ od jakiegoś czasu nie było premiera (został odwołany w styczniu), jedynym prawomocnym organem państwa pozostał parlament, który musiał podejmować działania niekonwencjonalne i nadzwyczajne, ponieważ sytuacja była niekonwencjonalna i...

9115

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]