Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

To nie był zamach stanu

To nie był zamach stanu

24.02.2014
Czyta się kilka minut
Tadeusz A. Olszański, ekspert z Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia: Rosja na pewno będzie przeszkadzać. Ale gospodarka ukraińska nie jest od niej aż tak zależna, jak się wydaje. Rosja nie może zrezygnować z importu z Ukrainy.
W

WOJCIECH PIĘCIAK: Czy na Ukrainie wydarzył się zamach stanu? Uprawniony politycznie i moralnie, uznany przez Zachód, ale jednak zamach stanu?
TADEUSZ A. OLSZAŃSKI: Trudno mówić o zamachu stanu w przypadku dezercji najwyższych władz państwa.
 Uporządkujmy, co się stało w Kijowie: podpisane w piątek porozumienie między Janukowyczem a opozycją parlamentarną zostało odebrane przez obóz prezydenta jako początek jego ustępstw. Po odrzuceniu tego kompromisu przez Majdan załamała się wola oporu po stronie władzy – uciekło kilku kluczowych urzędników państwowych, w tym szef MSW, a potem także prezydent. A ponieważ od jakiegoś czasu nie było premiera (został odwołany w styczniu), jedynym prawomocnym organem państwa pozostał parlament, który musiał podejmować działania niekonwencjonalne i nadzwyczajne, ponieważ sytuacja była niekonwencjonalna i...

9115

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]