Reklama

Theatrum mundi

Theatrum mundi

04.02.2019
Czyta się kilka minut
Zaiste, ostatnio w ojczyźnie atrakcja goni atrakcję, zwłaszcza na szeroko pojętym polu kultury, aż przykro obserwować, jak się gonią między skibami jeszcze nie dość przeoranej świadomości Polek i Polaków, gonią niby bokserki na spacerze.
A

Aż strach pomyśleć, co nastąpi, gdy się wreszcie dogonią. Oto minister Gliński wykonuje strategiczny coming out z radiowego studia. Powodem jakże spontanicznego wybuchu jego ekscelencji było... pytanie dziennikarza o obcięcie ministerialnej dotacji dla Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Każdy by eksplodował w obliczu takiej bezczelności. Panowie ponoć umówili się na coś tam przed wywiadem, więc minister mógł się czuć oszukany niczym Bartłomiej M. przez Antoniego M. – z tym że przynajmniej minister mógł wyjść, a Bartłomiej M. chyba jednak posiedzi. Miejmy nadzieję, że minister nie zamknie się w sobie i dalej będzie działał energicznie dla dobra polskiej kultury, wszak (jak słusznie zauważył kilka lat temu) „elit nie stworzy się w rok”, a wciąż cała Polska, Europa i świat czekają na ów akt stworzenia ex nihilo. Ekscelencja jest mocno ostrzeliwany w plecy przez sól ziemi...

2899

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Przypomina się "uliczna sonda" z Jubileuszu A. Bardiniego, w której S. Tym "zapytał" taksówkarza, czy zna Bardiniego: umówiona odpowiedź Człowiek z teatru, zabrzmiała: Tak, znam, człowiek z Tatr, człowiek związany z Tatrami.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]