Reklama

Teledyskowanie świata

Teledyskowanie świata

12.10.2010
Czyta się kilka minut
O czym ostatnio mówi świat? O filipińskich stewardesach, do wtóru skocznego popowego hitu brawurowo zapoznających zachwyconych pasażerów z procedurami bezpieczeństwa na pokładzie. Gdzie świat się z tym zapoznał?
N

Na You Tube, przy pomocy filmików nakręconych telefonami komórkowymi. Nie tak wiele trzeba, by zyskać miliony odsłon i zamienić swe życie w popularny teledysk, zrozumiały w cywilizowanym świecie. Na Filipinach wiedzą o tym nie tylko w jumbo-jetach, ale także w zakładach karnych. Oto lawinowo wzrasta zjawisko uczestnictwa w skomplikowanych, grupowych choreografiach więziennych. Resocjalizacja polega na przepuszczaniu produktów zachodniej popkultury przez ochocze synchroniczne ciała setek tajskich więźniów. Pensjonariusze na dziedzińcu masowo wykonali już układy do "Thrillera", "Radio Ga-Ga", "Jailhouse Rock" - oraz wiele innych - jednak najbardziej poruszająca jest tłumna choreografia do wtóru Jacksonowego "They don’t really care about us". Wszystko do obejrzenia w sieci, podobnie jak hitowy, z życia wzięty teledysk przedstawiający izraelskich żołnierzy na patrolu w Hebronie...

2422

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]