Reklama

Technika miłości

Technika miłości

14.07.2009
Czyta się kilka minut
Benedykt XVI mówi ekonomistom o miłości, o tym, że w poczynaniach gospodarczych i politycznych nie może zabraknąć miejsca na solidarność i bezinteresowność.
O

Owoc dwóch lat pracy Benedykta XVI i jego współpracowników, encyklika "Caritas in veritate" ujrzała wreszcie światło dzienne. Oczekiwanie, przewidywania, co przyniesie, i to, że - poświęcona sprawom społecznym - ukazuje się w czasie kryzysu, w dodatku dosłownie w przededniu spotkania grupy G8 w L’Aqui, (100 km od Watykanu), zwiększało efekt medialny. I nie tylko medialny. Uczestnicy G8 otrzymali tekst, w którym mogli przeczytać: "zlikwidowanie głodu w świecie stało się w epoce globalizacji celem, do którego trzeba dążyć, by ocalić pokój i stabilność planety. Głód zależy nie tyle od niewystarczających zasobów materialnych, ile raczej od niewystarczających zasobów społecznych, spośród których najważniejszy jest natury instytucjonalnej". Według danych FAO miliard osób cierpi dziś z powodu niedożywienia.

Benedykt XVI mówi o palących problemach świata. Z pewnością...

4860

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]