Reklama

Teatr Polski 10.04.2011

Teatr Polski 10.04.2011

12.04.2011
Czyta się kilka minut
Zaczyna się tak: "Panie pułkowniku Wołodyjowski!
D

Dla Boga, panie Wołodyjowski! Larum grają! wojna! Nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz! szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu? zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz? Panie pułkowniku Wołodyjowski!".

Teatr Polski. Gościnnie. "Trylogia". Rok po katastrofie. "Dziś wieczór tańce okrutne wyprawuję!" - zapowiada Pan Wołodyjowski. Rozbrzmiewa "Marsz pogrzebowy" Chopina w wykonaniu orkiestry Royal Air Force. Za chwilę wkroczy Azja.

Tuż obok, na Krakowskim Przedmieściu wykrzykują: "Tu jest Polska!". Mają rację. Oczywiście. Tam też.

699

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]