Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Taniec z widzami

Taniec z widzami

04.11.2008
Czyta się kilka minut
Polska fabryka sław pracuje na zbyt wysokich obrotach. Nadwiślańskie celebryty są produkowanym taśmowo, wybrakowanym towarem.
Co się stało z naszą rozrywką? - "Gwiazdy tańczą na lodzie"
P

Polskiego telewidza znudziło wpatrywanie się w telenowelowe zwierciadło rzeczywistości. Mieszkanie Rysia i Grażynki jest za ciasne na taneczne popisy, doktor Lubicz kiepsko śpiewa, a porządków pani Stanisławy nie oceni żadne jury. Dziesięciomilionowa publiczność "M jak miłość" topnieje, bo Polaków wzywa wielki świat sławy, pieniędzy i karier robionych od niechcenia. W najpopularniejszych programach rozrywkowych pozostał pierwiastek reality, ale tak naprawdę liczy się show - otwierane pompatyczną muzyką, puentowane dramatycznym głosowaniem widzów.

Rozpowszechniony na Zachodzie system gwiazd ma swoją hierarchię. Na każdym szczebelku drabiny siedzi kto inny. Każdy zna swoje miejsce, czasem ktoś wykorzystuje moment i wdrapuje się wyżej. U nas wszyscy skotłowali się na najwyższym szczebelku. Zapomniane diwy obok początkujących aktorów, wokalistki bez głosu razem z...

6017

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]