Reklama

Ładowanie...

Tajemnica władzy

08.02.2011
Czyta się kilka minut
"Historia filozofii politycznej" to doskonały pretekst, by postawić pytanie o charakter współczesnej polityki.
W

W 2009 r. ukazał się w USA thriller prawniczy Ste­ve’a Martiniego pt. "Strażnik kłamstw",­ który niemal natychmiast trafił na szczyt listy bestsellerów. Bohater powieści, prawnik Paul Madriani, rozwiązuje zagadkę tajemniczego zabójstwa Emersona Pike’a, handlarza monet, którego śmierć ma związek z planowanym zamachem przy użyciu broni atomowej. Celem zamachowców jest wywołanie kolejnej wojny. Czytelnicy i krytycy docenili wartką fabułę i świetnie skomponowaną mieszankę współczesnych rekwizytów: Al-Kaida, więźniowie Guantanamo, kolumbijski kartel narkotykowy, broń masowego rażenia, szare eminencje polityki etc. Ale tym, co przyciągnęło uwagę, był przede wszystkim tytuł powieści.

Filozof na ławie oskarżonych

"W czasie wojny prawda jest tak cenna, że zawsze powinien chronić ją strażnik kłamstw". W ten sposób Winston...

15797

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]