Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Swój do swego po swoje

Swój do swego po swoje

26.12.2015
Czyta się kilka minut
Polityczna zmiana dotarła również do polskiego kina. Co oznaczają personalne zmiany w otoczeniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej?
Magdalena Sroka, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Kraków, czerwiec 2015 r. Fot. Marek Lasyk / REPORTER
P

Polski Instytut Sztuki Filmowej świętował w minionym roku dekadę swojego istnienia pod hasłem: „10 lat emocji”. Ostatnio to jednak nie filmy, ale decyzje polityczne dotyczące funkcjonowania rodzimej kinematografii wywoływały największe emocje, nie tylko w środowisku filmowym.
Niepokój był w pełni uzasadniony. Przypomnijmy: najpierw minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński opóźnił o tydzień zatwierdzenie listy ekspertów decydujących o przyznawaniu dofinansowania na filmowe projekty, przez co wstrzymany został nabór wniosków. W tym czasie lista została skorygowana: wykreślono kilkanaście nazwisk, dopisując na ich miejsce trzydzieści nowych. Nie była to więc typowa polityczna czystka – raczej stopniowe poszerzanie pola walki (cała lista składała się dotychczas z aż 376 nazwisk, więc teoretycznie nadal będzie w kim wybierać). Pojawili się także nowi liderzy, czyli ci...

8894

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]