Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Święto niepodległości

Święto niepodległości

25.07.2017
Czyta się kilka minut
Jak boje kołyszące się na niezmierzonych łanach złotej pszenicy i połaci kwitnących po horyzont kartoflisk – biało-czerwone flagi. Codziennie widziałem ich setki.
DOMENA PUBLICZNA
Z

Zatknięte w grunt znaki, że tą ziemią władają nie tylko żywioły pór roku, ale państwo i prawa człowieka. Po prawdzie nie była to nasza biel ani tym bardziej czerwień, bo pasy pionowe, a pośrodku klonowy liść. Szukając dobrego wina nad jeziorem Ontario, trafiłem akurat na moment patriotycznego samozachwytu kanadyjskich prowincji. Na każdej werandzie i każdym w miarę prostym słupie flaga na cześć 150. urodzin państwa, które – choćby z racji tego, że podlega symbolicznie brytyjskiej królowej i nie posiada własnej głowy – nie przejawia na co dzień wzmożenia znanego ze zbuntowanych przeciwko koronie Stanów za południową granicą.

Państwowa sieć sklepów monopolowych zarządziła w tych dniach zniżkę na bąbelki, żeby każdy pełnoletni obywatel mógł uczcić jubileusz niepodległości klonowego kraju. Gdyby tak nasze państwo potrafiło zdobywać się na równie radosne gesty i np. co roku...

5872

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]