Reklama

Święta, na które kochacie narzekać

Święta, na które kochacie narzekać

20.12.2010
Czyta się kilka minut
W myśl zasady "cui bono?" możemy podejrzewać, że za fatalny wizerunek Świąt odpowiadają biura podróży i sprzedawcy paliwa. Oraz liberalne media, oczywiście.
Rys. Marcin Wicha
D

Dzień dobry państwu. Zanim zacznę, chciałbym prosić o przesunięcie choinki. O, teraz lepiej. Czy mnie słychać? Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie. Chciałbym dziś powiedzieć kilka słów o tym, jak przetrwać Święta.

Musieli państwo zauważyć, że w tym roku pierwszy poradnik z cyklu "Jak przetrwać Święta" ukazał się już w lipcu. Liście jeszcze nie pożółkły na drzewach (pomijając kasztanowce, oczywiście), wczasowicze stali w korkach na zakopiance i obwodnicy Trójmiasta, a już zastęp ekspertów pouczał w mediach, jak przeżyć Boże Narodzenie z opresyjną rodziną.

Wczesną jesienią Święty Mikołaj wyparł z naszej świadomości inne sezonowe zagrożenia, takie jak: choroby odkleszczowe, ptasia grypa i rosyjski monopol na dostawy gazu. W październiku inwazja reniferów była już na pierwszym miejscu społecznego rankingu lęków.

Rekin czy renifer?

- wybór...

9106

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]