Reklama

Światełko w tunelu

Światełko w tunelu

21.06.2021
Czyta się kilka minut
Jak wiadomo od zarania dziejów, sytuacja ludzkości jest nie za dobra. Mimo dużej aktywności słonecznej wielce rozsądnym byłoby przyszłość wszystkiego widzieć raczej czarno.
N

Na szczęście jest piłka nożna. Oto Stephen O’Donnell – szkocki obrońca mający w dorobku występy w niezbyt tytanicznych barwach Partick Thistle, Luton, Kilmarnock i Motherwell – wyłączył z gry jedną z najjaśniejszych gwiazd najsilniejszej ligi świata. Jack Grealish miał być mózgiem naszpikowanej talentami reprezentacji Anglii, ale jakoś kompletnie nie mógł się skupić i raczej przeszedł obok meczu… Dlaczego? Wskutek nader wywrotowej strategii meczowej opiekującego się nim O’Donnella. Oto, zamiast kopać, szczypać i opluwać zdolniejszego przeciwnika, postanowił on zadziałać subtelniej i skuteczniej. Zaszedł Grealisha fortelem, od najsłabszej strony, i zamiast wzmagać jego sportową złość brutalnostkami… bez przerwy go komplementował. Zaczął z grubej rury: „Uwielbiam twoje łydki!”. Rzeczywiście, Grealish wszystko ma ładne, ale łydki najpiękniejsze, i wie o tym, eksponując je za pomocą...

1983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]