Reklama

Świadkowie podróży

Świadkowie podróży

z Rzymu
22.06.2003
Czyta się kilka minut
Setna pielgrzymka Jana Pawła II obeszła się bez jubileuszowych fajerwerków, ale po powrocie z Chorwacji Papież przyjął na specjalnej audiencji osoby towarzyszące mu od lat w zagranicznych podróżach. Spotkanie odbyło się w Sali Klementyńskiej w Watykanie, a uczestniczył w nim m.in. redaktor naczelny „TP”.
J

Jan Paweł II zaprosił osoby podróżujące z nim na pokładzie papieskiego samolotu - współpracowników, chroniących go gwardzistów szwajcarskich, personel Alitalii oraz dziennikarzy.

Papieża w imieniu zebranych przywitał kard. Roberto Tucci - wieloletni organizator jego podróży. Miał mówić o rekordach, ustanowionych w czasie tego pontyfikatu przez papieża-pielgrzyma (Jan Paweł II w ciągu 25 lat 201 razy odwiedził 129 krajów), nie mógł ich jednak szczegółowo wymienić, gdyż... zgubił kartki z przemówieniem. Z wrodzonym sobie poczuciem humoru i klasą wybrnął jednak z kłopotu. Powiedział, że nie liczby są najważniejsze, a tych sto podróży to „ogromny dar dla Kościoła”. Papież podziękował wszystkim serdecznie za przybycie. Przypomniał tradycję spotkań i rozmów z dziennikarzami na pokładzie samolotu i nazwał ich „uprzywilejowanymi świadkami tej jedynej w swoim rodzaju formy sprawowania...

2280

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]