Reklama

Aniołowie z Loreto

Aniołowie z Loreto

12.09.2004
Czyta się kilka minut
Nie odmawia zaproszeniom, nie przestaje podróżować i spełnia marzenia: swoje oraz tych, którzy na niego czekają. Organizatorzy robią wszystko, aby ograniczyć jego wysiłek - łącznie z wypożyczeniem z sanktuarium cudownego posągu Matki Boskiej na Mszę w plenerze. Niestrudzony papież-pielgrzym odbył 5 września kolejną podróż - tym razem do włoskiego Loreto.
5 września 2004 r., Jan Paweł II na błoniach Montorso w Loreto
-

- Dlaczego dalej pielgrzymuje? Bo bardzo tego chce i na nic zdają się protesty czy sugestie współpracowników - mówi Luigi Accatoli, watykanista włoskiego dziennika “Corriere della Sera". Rzecznik Stolicy Apostolskiej Joaquín Navarro-Valls i sekretarz stanu kard. Angelo Sodano o wszelkich planach pielgrzymkowych mówią ze znacznie mniejszą śmiałością niż sam Papież, który najwyraźniej nie ma zamiaru przestać podróżować. W przyszłym roku chce odwiedzić Kolonię: w minioną sobotę zapisał się internetowo jako pierwszy na liście uczestników Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w sierpniu w tym niemieckim mieście. Irlandia, Stambuł, Polska - watykaniści spekulują, że także one mogą znaleźć się na trasie przyszłorocznych pielgrzymek Papieża. O ile będzie w takiej formie, w jakiej był w Loreto.

***

Loreto słynie z jednego z...

6534

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]