Reklama

Ładowanie...

Aniołowie z Loreto

12.09.2004
Czyta się kilka minut
Nie odmawia zaproszeniom, nie przestaje podróżować i spełnia marzenia: swoje oraz tych, którzy na niego czekają. Organizatorzy robią wszystko, aby ograniczyć jego wysiłek - łącznie z wypożyczeniem z sanktuarium cudownego posągu Matki Boskiej na Mszę w plenerze. Niestrudzony papież-pielgrzym odbył 5 września kolejną podróż - tym razem do włoskiego Loreto.
5 września 2004 r., Jan Paweł II na błoniach Montorso w Loreto
-

- Dlaczego dalej pielgrzymuje? Bo bardzo tego chce i na nic zdają się protesty czy sugestie współpracowników - mówi Luigi Accatoli, watykanista włoskiego dziennika “Corriere della Sera". Rzecznik Stolicy Apostolskiej Joaquín Navarro-Valls i sekretarz stanu kard. Angelo Sodano o wszelkich planach pielgrzymkowych mówią ze znacznie mniejszą śmiałością niż sam Papież, który najwyraźniej nie ma zamiaru przestać podróżować. W przyszłym roku chce odwiedzić Kolonię: w minioną sobotę zapisał się internetowo jako pierwszy na liście uczestników Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w sierpniu w tym niemieckim mieście. Irlandia, Stambuł, Polska - watykaniści spekulują, że także one mogą znaleźć się na trasie przyszłorocznych pielgrzymek Papieża. O ile będzie w takiej formie, w jakiej był w Loreto.

***

Loreto słynie z jednego z...

6534

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]