Reklama

Ładowanie...

Powrót do Lwowa

24.07.2007
Czyta się kilka minut
Przed dyskretnym ipozostającym przez wiele lat wpapieskim cieniu ks. prałatem Mieczysławem Mokrzyckim stoi teraz wielkie wyzwanie. Od jesieni pokieruje - początkowo jako biskup-koadiutor - lwowską diecezją rzymskokatolicką.
Ks. Prałat Mieczysław Mokrzycki
"

"Dawni sekretarze Jana Pawła II znów będą niedaleko siebie" - napisała 16 lipca po nominacji ks. prałata Mieczysława Mokrzyckiego na stanowisko lwowskiego biskupa prasa włoska. Nie chodzi tylko o odległość między Krakowem a Lwowem - podkreślają dziennikarze - ale też o zbieżne losy najbliższych współpracowników Jana Pawła II: stoją na czele bardzo ważnych diecezji, niepozbawionych poważnych problemów, które wymagają rozważnych decyzji.

Ksiądz Mokrzycki po wielu latach wraca do swojej diecezji (jest bowiem kapłanem archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego) jako biskup-koadiutor, z prawem następstwa. Oznacza to, że - mianowany od razu arcybiskupem - będzie pomagał kardynałowi Marianowi Jaworskiemu w kierowaniu archidiecezją, będzie go zastępował w wielu czynnościach, a z czasem - za rok lub dwa - zajmie jego miejsce. Taki układ jest wręcz wymarzony dla...

4051

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]