Reklama

Stanowczy Watykan

Stanowczy Watykan

07.09.2013
Czyta się kilka minut
Oskarżenie o pedofilię arcybiskupa Józefa Wesołowskiego – nuncjusza w Dominikanie – to jedno z większych wyzwań, przed którymi stanął dotąd papież. Na razie jednak nie ma dowodów potwierdzających oskarżenia.
Abp Józef Wesołowski, nuncjusz apostolski Dominikany, przewodniczy uroczystościom podczas święta Matki Bożej Siewnej. Ludźmierz, wrzesień 2008 r. Fot. Piotr Tumidajski / EAST NEWS
O

O odwołaniu arcybiskupa Wesołowskiego z nuncjatury w Dominikanie poinformował portal Vatican Insider, należący do włoskiego dziennika „La Stampa”. Papież miał podjąć taką decyzję 21 sierpnia. Informację potwierdził rzecznik Watykanu. „Odnośnie do sytuacji byłego nuncjusza w Republice Dominikańskiej potwierdzam, że został wezwany przez Stolicę Apostolską i zwolniony z obowiązków, i że trwa dochodzenie dotyczące zarzutów, jakie zostały wobec niego wysunięte” – mówił w minionym tygodniu ks. Federico Lombardi.
Portal Vatican Insider twierdzi, że informacje o „niewłaściwym zachowaniu” abp. Wesołowskiego miał w lipcu przekazać Stolicy Apostolskiej kard. Nicolás de Jesús López Rodríguez, arcybiskup Santo Domingo (stolicy Dominikany).
Papież postąpił zgodnie z wypracowaną w ostatnich latach procedurą, uruchamianą w przypadku oskarżeń duchownych o nadużycia seksualne wobec...

6939

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]